Sildītāji

Dažādu modeļu sildītāji plaši tiek izmantoti gan dzīvokļu, gan ofisu, gan darba vietas papildus apsildīšanai. Liels pieprasījums pēc tiem parasti ir rudeņos tad, kad centrālo apkuri pieslēgt neviens nesteidzas, bet dzīvokļos, it īpaši naktīs ir ļoti auksti. Tādā aukstā laikā, grūti ir arī tām ģimenēm, kurām ir mazi bērni, tad, gandrīz vienīgais problēmas risinājums ir sildītājs.

Sildītāju veidi.

Rūpnieciski ražotos sildītājus var izmantot 24 stundas diennakti un to var darīt ilgstošu laika posmu, tiem nav vajadzīga speciāla kopšana un profilakse, vienīgais kas ir jāizdara, tas ir ar mitru lupatiņu jānoslauka no tiem putekļi. Sildītāju uzbūve, darbība un papildus funkcijas ir ļoti dažādas.

Rūpnīcas ražo ļoti plašu sildītāju sortimentu – tie ir konvektori, eļļas radiatori, gāzes sildītāji, infrasarkanie sildītāji, siltuma lielgabali, siltuma aizkari, halogēnie sildītāji u. c.

Visus sildītājus var iedalīt divās lielās grupās – pie vienas grupas pieder tie sildītāji, kuri telpās silda gaisu, bet pie otras grupas pieder tie, kuri silda ūdeni, kurš pēc tam tiek padots uz ūdens apsildes radiatoriem. Sildītāji, kuri silda gaisu arī tiek iedalīti divās grupās.

Pie pirmās grupas pieder sildītāji ar dabīgo siltuma padevi – konvektori, kuri ar spirāles palīdzību uzsilda gaisu, kura temperatūra ir augstāka par istabas gaisa temperatūru un tālāk jau sāk darboties fizikas likumi, siltais gaiss ceļas uz augšu un izplatās pa visu telpu.

Pie otrās grupas pieder gaisa plūsmas sildītāji – siltuma ventilatori, siltuma lielgabali un siltuma aizkari. Sildītājus vēl var iedalīt – grīdas, sienas vai pārnēsājamie sildītāji.

Par sildītāju var izmantot visu, kas jums ienāk prātā, sākot ar lodlampu vai elektrisko plīti un beidzot ar mūsdienīgām, civilizētām iekārtām – siltināmajām grīdām, elektriskajiem kamīniem, eļļas radiatoriem un citām, rūpnīcā ražotām iekārtām.

Sildītāju tēma ir ļoti daudzpusīga un plaša. Galvenā sildītāju funkcija ir nodrošināt cilvēkus ar dzīvībai nepieciešamo siltumu, radīt viņiem komforta sajūtu un drošu to lietošanu.

Eļļas sildītāji.

Eļļas sildītāji ir ļoti populāri, ja telpas platība nepārsniedz 25 – 30 kvadrātmetrus. Tie var strādāt 24 stundas diennaktī, nodrošināt komfortu un drošu telpas apsildīšanu. Visi eļļas radiatori ir aprīkoti ar termostatu, kurš palīdz uzturēt uzstādīto temperatūru. Viena no labākajām eļļas radiatoru īpašībām ir tā, ka tie nesadedzina skābekli, tāpēc, ka sildāmie elementi atrodas ierīces iekšpusē. Maksimālā sildītāja virsmas temperatūra nepārsniedz 70—80 grādus.

Pārsvarā visi eļļas radiatori ir ražoti Ķīnā, ļoti reti var nopirkt sildītājus, kuri ir ražoti Vācijā vai Beļģijā, to uzbūve pārsvarā visiem ir vienāda, atšķirība var būt tikai to jaudā, nodalījumu skaitā un izmēros. Daudziem mūsdienu modeļiem ir papildus funkcijas – tālvadības pults, taimers, ar kura palīdzību var ieprogrammēt ieslēgšanās – izslēgšanās laiku, regulēt sildīšanas jaudu.

Apsildāmie paneļi (konvektori).

Konvektora tipa sildītāji ir izplatīti ne mazāk kā eļļas sildītāji. Tos izmanto ofisos, veikalos, mājās un vasarnīcās. To viegli var izskaidrot ar to vienkāršo uzbūvi, maziem gabarītiem, drošību un klusu darbību.
Rūpnīcās tiek ražoti vairāku veidu konvektori – sienas, piekaramie un grīdas. Piemēram, piekaramais konvektors ir spējīgs nodrošināt optimālo gaisa sildīšanu 1 – 2 metru attālumā no grīdas.

Neskatoties uz konvektoru daudzveidību, tie visi darbojas pēc viena, vienkārša principa. To ārējais izskats parasti ir plakans un tāpēc tos ir viegli pieskrūvēt pie sienas, tie nebojā dzīvojamās telpas interjeru un nesamazina tās platību.