Kombinētie apkures katli

Mūsdienās, piepilsētās mājās apkurei bieži vien tiek izmantoti kombinētie apkures katli. Tādu situāciju var viegli izskaidrot, jo bieži vien privātmājās, kuras atrodas piepilsētā vai vēl dziļāk laukos, bieži nav gāzes vada un gadās arī tādas situācijas, kad elektrības padeve tiek uz vairākām dienām pārtraukta, tāpēc cilvēki ir sameklējuši tieši šādu problēmas risināšanas veidu. Kombinētie apkures katli darbojas ar dažādiem kurināmā veidiem – elektroenerģiju, malku, gāzi un dīzeli. Dotā apkures sistēma garantē drošu siltuma padevi jebkurā īpašumā, pat ja tajā nav gāzes un elektrības.

Katrā privātmājā ir jābūt kvalitatīvi uzstādītai un darboties spējīgai apkures sistēmai, neskatoties uz to, ka jūs uz turieni, varbūt, braucat ļoti reti un pavadāt tur pavisam īsu laiku. Droša apkures sistēma rada cilvēkam komfortus apstākļus dzīvojamajās telpās, kā arī pasarga pašu ēku no lielajiem saliem, jo, ja jūs māju nekurināsiet, tad pastāv iespējamība, ka ziemas laikā māja būs sasalusi un pastāv varbūtība, ka tai var sākt plaisāt sienas. Tas viss liks jums veikt neparedzētus remontdarbus, kuros jums būs jāiegulda ne tikai savs laiks, bet arī pamatīgi finansiālie līdzekļi.

Kombinētie katli jau ir iemantojuši lielu popularitāti privātmāju īpašnieku vidū, bet lai tie kalpotu ilgi un uzticīgi, vajag veikt projektēšanas darbus un ir jābūt pareizai apkures sistēmas uzstādīšanai tieši ēkas celtniecības laikā.

Veicot aprēķinus, jums obligāti jāņem vērā griestu augstums, tas, vai mājā ir siltumizolācija, kāds ir sienu biezums, no kāda materiāla tās ir būvētas. Kad aprēķini ir veikti, tad ir jāveido projekts, kurā būs konkrēti norādīts, kurā vietā atradīsies kombinētais apkures katls un apkures radiatori, jānorāda cauruļu atrašanās vietā. Der atcerēties, ka apkures uzstādīšanas laikā ir jāizmanto tikai augstvērtīgi materiāli un ierīces, jo apkures sistēma taču tiek uzstādīta uz ilgstošu laika posmu un jums taču ir svarīgi, lai viss darbotos kvalitatīvi.

Kombinētie katli ir daudz vairāk ieteicami nekā parastie katli. Viena no to galvenajām priekšrocībām ir tā, ka tie var funkcionēt ar dažādu veidu kurināmā palīdzību – gāzes, malkas, elektrības un citiem. Tādi apkures katli ir neaizvietojami gadījumos, kad pie privātmājas nav ierīkots gāzes vads vai arī tad, kad bieži notiek elektroenerģijas traucējumi vai arī elektroenerģijas padeve tiek traucēta ilgāku laiku posmu. Ņemot vērā pēdējo gadu pieredzi, tieši ar šo parādību mums nākas saskarties sevišķi bieži, jo neparedzētu laika apstākļu dēļ enerģijas padeve tiek traucēta un paiet nezināms laika posms, kad tā atkal tiek atjaunota. Privātmāju īpašniekiem, viensētu īpašniekiem ir iespēja izvēlēties, ar kādu kurināmo viņi vēlas un ar kādu kurināmo viņiem tobrīd ir iespēja kurināt apsildāmo katlu. Iespējams, ka ikdienā jūs izmantojat tieši elektroenerģiju, lai kurinātu katlu, bet ja tā pēkšņi ir pazudusi, jums ir iespēja pāriet uz gāzes, malkas vai dīzeļa apkuri. Tās tik tiešām ir vērā ņemamas priekšrocības!