Keramiskie sildītāji

Keramisko sildītāju ražošanā tiek izmantotas visjaunākās tehnoloģijas, tāpēc, tiem praktiski nav trūkumu, kuri parasti piemīt tiem sildītājiem, kuru ražošanā tiek izmantotas daudz vecākas tehnoloģijas. Piemēram, atšķirībā no centrālās sistēmas apkures, keramiskie sildītāji nesausina gaisu, nesadedzina skābekli. Keramiskie sildītāji neuzkarst, tieši tāpat kā eļļas sildītāji, tāpēc tos var droši lietot pat bērnu istabās.

Tādas ierīces bieži tiek lietotas sadzīvē, jo tās ir ērtas un ekonomiskas, tās ir aprīkotas ar speciālu taimeri, ar kura palīdzību var veikt tālvadību, dažiem modeļiem ir jonizācijas funkcija un gaisa attīrīšanas funkcija.

Keramiskajiem sildītājiem ir vairāki uzstādīšanas veidi:

  • Sienas.
  • Grīdas.
  • Galda.

Ierīces, kuras tiek piestiprinātas pie sienas izmēru ziņā ir vislielākās. Visiem ir zināms, ka siltais gaiss ceļas uz augšu, tāpēc sildītāju nav vēlams piestiprināt tuvu griestiem.

Ļoti efektīvi skaitās grīdas keramiskie sildītāji, jo tie ir aprīkoti ar speciālu rotācijas mehānismu, pateicoties kuram, uzsildītais gaiss izplatās uz visām pusēm un ātri apsilda jebkuru telpu, kurā tas ir uzstādīts.

Ja sildītāji tiek izmantoti ārpus telpām, piemēram, vasarnīcā vai piknika laikā, tad neaizstājamas būs keramiskās gāzes iekārtas, kuras izmanto infrasarkano starojumu. Pārgājiena laikā tādus sildītājus var izmantot, lai sagatavotu ēdienu.

Keramisko sildītāju priekšrocības un trūkumi.

Keramiskie sildītāji ir pilnīgs pretstats tiem sildītājiem, kuri darbojas uz eļļas bāzes. Cilvēki, kuri lieto keramiskos sildītājus, bieži vien saka, ka tādas iekārtas ļoti līdzinās dabīgajam saules siltuma starojuma efektam. Siltuma viļņi, kurus izplata keramiskie sildītāji ir spējīgi nodot savu siltuma enerģiju sienu virsmām, grīdām un griestiem. Gaiss telpās sāk uzsilt no priekšmetiem, kurus sildītājs jau iepriekš ir uzsildījis.

Keramiskajiem sildītājiem, neskatoties uz to, vai tie ir sienas sildītāji vai grīdas sildītāji, kā liecina lietotāju atsauksmes, ir viena ļoti liela un neaizstājama priekšrocība – tie samērā ātri uzsilda telpas. Galvenais, keramiskais sildīšanas elements tiek ražots stingri ievērojot unikālas tehnoloģijas, pateicoties kurām, varam novērtēt elementa stabilitāti darba procesā un absolūtu tā drošību.

Praktiski visas ierīces, kuras ir paredzētas māju, vasarnīcu un citu dzīvojamo telpu apsildīšanai stipri vien zaudē salīdzinājumā ar keramiskajiem sildītājiem. Pirmkārt, uzmanība ir jāpievērš tam, ka šie sildītāji patērē gandrīz trīs reizes mazāk elektroenerģijas, nekā citi sildītāji, turklāt, tie daudz īsākā laikā ir spējīgi apsildīt daudz lielāku platību. Aprakstot keramisko sildītāju pozitīvās īpašības jāpiemin arī to kompaktie izmēri, kuri ir daudz mazāki salīdzinājumā ar eļļas sildītājiem. Tas dod iespēju tos viegli transportēt no vienas telpas uz otru, ja tas ir sienas sildītājs, tad to bez grūtībām ir iespējams piestiprināt pie vajadzīgās virsmas.

Vēl viena tāda sildītāja priekšrocība ir tā ugunsdrošība, jo tie ir aprīkoti ar īpašu aizsardzības funkciju, kura pasargā no sildītāja pārkaršanas.
Tāds sildītājs nesadedzina skābekli telpās, kurās tas ir uzstādīts, tāda īpašība ir ļoti svarīga, jo ļauj to izmantot tajās telpās, kuras ir paredzētas bērniem, bet kuras aukstā laikā ne vienmēr ir iespējams izvēdināt.

Vēl gribas atzīmēt to, ka visas apsildāmās ierīces ir aprīkotas ar speciālām antibakteriālām lampām un speciālām iekārtām, kuras sildītāja krišanas gadījumā paredz momentālu ierīces atslēgšanu. Tādus sildītājus var droši izmantot telpās, kurās ir augsts mitruma līmenis. Lielākajam vairumam sildītāju ir ventilācijas funkcija un tiem ir trīs darba režīmi. Tiem ir oriģināls dizains, tāpēc tas var lieliski iederēties gandrīz jebkurā interjerā. Keramiskie sildītāji darbojoties nerada troksni, tāpēc var droši teikt, ka tie darbojas neuzbāzīgi un nemanāmi.

Ja runājam par trūkumiem, tad var teikt, ka keramiskajiem sildītājiem tādu gandrīz nav, ja nu tikai viens – tā cena. Tā ir daudz augstākā salīdzinājumā ar citiem sildītājiem, bet arī priekšrocību tam ir daudz vairāk.