Kādu sildītāju izvēlēties garāžas apsildīšanai

Garāžas sildītājs, aukstajos un drēgnajos laika apstākļos, ir vienkārši nepieciešams katrā garāžā, jo katram no mums ir jāuztur automašīna braukšanas kārtībā, bet veikt tās apkopi un sīkus remontus daudz komfortablāk ir siltā garāžā.

Eksistē vairāki veidi garāžas sildītāju: šķidrās degvielas sildītāji, gāzes, elektriskie u. c. sildītāji. Bieži vien, garāžas apsildīšanai pircēji izvēlas infrasarkanos sildītājus, kuri ir spējīgi darboties izmantojot dažāda veida degvielu, bet no konkurentiem manāmi atšķiras ar darbības principu.
Dīzeļdegvielas un petrolejas sildītājiem ir viens liels pluss, tie ļoti ātri apsilda pat visaukstākās telpas, to enerģijas patēriņš ir ļoti minimāls, jo elektroenerģija ir vajadzīga tikai ventilatora iedarbināšanai, kurš nodrošina drošu ierīces izmantošanu ilgāku laika posmu.

Tādi sildītāji var darboties gan pēc tiešā, gan pēc netiešā apsildīšanas principa. Tiešās apsildīšanas ierīcēm parasti nav skursteņa, tāpēc tos gandrīz nav iespējams izmantot garāžu apsildīšanai, ja tomēr tāds sildītājs tiek lietots, tad vajag parūpēties par savlaicīgu telpu vedināšanu, jo tā darbības laikā skābekļa koncentrācija telpās pakāpeniski samazinās.

Bet netiešās apsildīšanas sildītājiem ir skursteņi, pa kuriem tiek izvadīti sadegšanas produkti, tāpēc tāda veida sildītājus izmanto daudz biežāk.
Dīzeļdegvielas ierīces nav lielas, to darbības princips ir vienkāršs. Ekspluatācijas normas ļauj tādu sildītāju izmantot 15 – 16 stundas diennaktī, ar tādu laika daudzumu ir pilnīgi pietiekami lai garāža veiktu pat vissarežģītākos remontdarbus.

Tādi sildītāji tiek aprīkoti ar ugunsdrošības sistēmu, kura vienā momentā atslēdz ierīci, ja ir radusies bīstama situācija.
Gāzes sildītāji.

Garāžas ir reti pieslēgtas gāzes sistēmām, tāpēc garāžās izmantojamie gāzes sildītāji nav stacionāri un darbojas uz šķidrinātās gāzes pamata.

Visbiežāk tiek izmantoti sildītāji ar keramiskajiem ekrāniem un konvektori.

Gāzes sildītāju priekšrocības:

 • Ātri un vienmērīgi apsilda garāžu.
 • To izmēri nav lieli.
 • Vajadzības gadījumā ir iespēja pārvietot ierīci.
 • Ierīces mehānismi darbojas ļoti klusi.
 • Ekspluatācijas izmaksas nav lielas.

Konvektoru iekārtas.

Cenas tādiem sildītājiem ir samērā augstas un ja nav pieejama lēta elektroenerģija, tad ir vērts aizdomāties par tāda sildītāja iegādi garāžas apsildīšanai.

Keramiskie sildītāji.
Tāda veida sildītājus arī samērā bieži izmanto garāžu apsildīšanai. Ierīce patērē mazu daudzumu gāzes, tai ir mazi izmēri un drošs darbības režīms. Sildītāji ir aprīkoti ar automātiskās kontroles ierīci, kurš pārtrauc gāzes padevi, ja gadījumā ir radusies bīstama situācija. Tādas ierīces korpuss ir pārklāts ar nerūsējošu pārklājumu, lai pasargātu to no ārējās iedarbības.

Elektriskie sildītāji.

Garāžu apsildīšana ar elektriskajiem sildītājiem ir visvairāk izplatīta un pieejama. Visbiežāk tādam nolūkam izmanto parastos sadzīves sildītājus. Ja ārā ir ļoti auksts laiks, tad tādu ierīču izmantošana nav visai efektīva un der tikai īsam laika periodam, kurā var veikt sīkus remontdarbus. Viss ir atkarīgs no tā, cik lielus līdzekļus jūs varat iztērēt elektriskā sildītāja iegādei, jo pārdošanā ir lielas jaudas elektriskie sildītāji, kuri ir spējīgi apsildīt pat ļoti aukstas telpas.
Visbiežāk garāžu apsildīšanai tiek izmantoti eļļas radiatori, kuri ir ļoti ērti lietošanā, siltā gaisa ventilatori, kuri pūš gaisu vajadzīgajā virzienā.

Infrasarkanie sildītāji.

Infrasarkanos sildītājus garāžās parasti novieto pie griestiem un ja tos izmanto tikai priekš automašīnas saglabāšanas, tad tos var novietot tieši virs tās. Infrasarkanā sildītāja jaudai jābūt 50 kilovati uz vienu apsildāmo kvadrātmetru, bet ar sildītāja jaudu var variēt, jo viss ir atkarīgs no vēlamās temperatūras.
Infrasarkanie sildītāji var darboties gan no elektrības, gan no gāzes, kaut gan stacionārie sildītāji parasti darbojas no elektrības.

Infrasarkano sildītāju priekšrocības:

 • Plaša sildīšanas zona.
 • Mehānismu drošība.
 • Ekonomisks kurināmā patēriņš.
 • Tiem ir vienkāršs darbības princips.
 • Ilgs ekspluatācijas termiņš.
 • Tie ir aprīkoti ar automātisko atslēgšanas ierīci ugunsgrēka gadījumā.
 • Tie ir ekoloģiski.