Eļļas sildītāji – glābēji aukstajā gadalaikā

Bieži vien, kad aukstajā ziemas laikā temperatūras stabiņš ir noslīdējis pavisam zemu un telpās kļūst manāmi vēsāks, mēs aizdomājamies par papildus apsildāmo ierīču iegādi. Un, te nu mēs atkal saskaramies ar izvēli – kādu sildītāju labāk iegādāties? Lai izdarītu izvēli ir jāsaprot sildītāja funkcionālās īpašības, darbības princips un pats galvenais – tā efektīgums.

Tas viss attiecas arī uz eļļas sildītājiem, kuri pēdējo gadu laikā ir pelnījuši pamatotu atzinību. Ārēji eļļas sildītāji atgādina radiatorus, kuru atsevišķie segmenti un apsildāmie elementi savā starpā ir hermētiski savienoti un viss kopā veido monolītu korpusu. To pārklāj ar pretkorozijas līdzekli, kurš pasargā sildītāja virsmu no ārējās ietekmes un pagarina tā mūžu.

Eļļas sildītāju iekšpusē iepilda tehnisko eļļu, kura izpilda siltuma padeves lomu. Jebkurš, tāds sildītājs, ir aprīkots ar vienkāršu paneļa vadības sistēmu un ļauj regulēt siltuma padeves mehānismu. Papildus tādam aprīkojumam vēl var būt rokturis temperatūras palielināšanai un indikators, kurš parāda vai ierīcei nav traucēta elektroenerģijas padeve. Ļoti ērti ir tas, ka sildītajām ir uzstādīts relejs, kurš automātiski izslēdzas tad, kad ir sasniegta vajadzīgā temperatūra. Tas nozīmē, ka tādam eļļas sildītājam visu laiku nav jāseko līdzi, bet ja jūs aizejat projām no mājām uz ilgāku laiku, tad ir vēlams, drošības nolūkos atslēgt no elektrības visas elektriskās ierīces (ledusskapi un saldētavu labāk atstāt pieslēgtus elektrībai). Šo sadzīves ierīci ir ļoti viegli pārvietot no vienas istabas uz otru, jo tas aprīkots ar ritentiņiem, bet siltajā gadalaikā, kad tā pakalpojumi vairs nebūs vajadzīgi, jūs varat satīt vadu speciāli tam paredzētajā nodalījumā un novietot to uzglabāšanas vietā.

Kaut gan ņemot vērā mūsu klimatiskos apstākļus un lietainās vasaras, bieži vien gadās, ka sildītājs ļoti labi noder arī vasaras periodā. Ir patīkami, atgriežoties no darba vai pie dabas krūts pavadītajām brīvdienām, sajust kā telpā ieplūst siltums un uzreiz kļūst mājīgāk un komfortablāk.

Eļļas sildītāju fiziskie rādītāji:

  • Sekciju skaits. Parasti tās var būt sākot no 5 un beidzot ar 12, retāk sastopami 9 – 11 nodalījumi. No to skaita būs atkarīgs tas, cik silti būs jūsu mājās vai vajadzīgajā telpā.
  • Izmēri – platums, augstums, dziļums. Te katram individuāli ir jāņem vērā viņa vajadzības un iespējas.
  • Korpusa forma. Korpuss parasti ir veidots no sekcijām vai arī ir plakans.
  • Ierīces svars. Mazie eļļas sildītāji sver aptuveni 5 kg, bet lielie – aptuveni 30kg.
  • Eļļas sildītāju krāsa. Lai paaugstinātu siltuma atdevi tos parasti ražo pelēkā vai baltā krāsā.

Tad, kad jūs sākat izvēlēties eļļas sildītāju, atcerieties, pats galvenais nosacījums pareizai izvēlei ir jauda, ar kādu tā saražo siltumu. Katrs kilovats atbilst jūsu mājas 10 kvadrātmetriem, tas nozīmē, ja jums vajag apsildīt istabu, kuras platība ir 15 kvadrātmetri jums pietiks ar sildītāju, kura jauda ir 1,5 kilovati.

Ja jūs mazas telpas apsildīšanai izmantosiet jaudīgu sildītāju tas nebūs lietderīgi, bet tieši otrādi, būs pat bīstami, bet ja jūs lielām telpām izmantosiet mazus sildītājus, tie nesniegs nekādu efektu. Šie rādītāji darbojas tad, kad jums mājās ir standarta griestu augstums – 2,5 metri un ir pietiekama dzīvokļa siltuma izolācija, ja apstākļi atšķiras no iepriekš minētājiem, tad nav izslēgts, ka jums ir vajadzīgs daudz lielākas vai mazākas jaudas sildītājs.