Atsauksmes par siltumsūkņiem

Mūsdienu apkures sistēmā tāds enerģijas avots ir parādījies pavisam nesen. Siltumsūkņi ir spējīgi strādāt kā kondicionēšanas sistēma telpās un kā ūdens sildītāji. Siltumsūkņi daudzās jomās pārspēj pat visdārgākos siltuma ģeneratorus, kuru darbībai tiek izmantota: gāze, elektrība, dīzelis. Siltumsūknis ir spējīgs savākt siltumu no grunts un ūdens tilpnēm. Zinātnieki ir pierādījuši, ka gruntī un ūdenī siltums turas visu gadu, pat tad, kad ir ļoti lieli aukstumi.

Siltumsūkņa uzstādīšanai ir daudz priekšrocību, piemēram:
Komfort līmeņa paaugstināšanās.

Tiek izslēgta aizdegšanās varbūtība, jo, lai tas darbotos nav vajadzīga uzliesmojošu vielu lietošana.
Telpās nav nepatīkamu smaku, piemēram dīzeļdegvielas.

Nav vajadzīgs skurstenis.
Siltumsūknis patērē minimālu elektroenerģijas daudzumu, pietiek tikai ar ceturto daļu no tā, ko parasti iztērē klasiskās apkures ierīces: katli, ģeneratori u.c. Ņemot vērā šo priekšrocību, tas labi der telpām ar mazu elektrisko jaudu.

Ja saskaitām visas siltumsūkņa priekšrocības, tad ir redzams, ka tādas ierīces izmantošana ekonomē mūsu finansiālos līdzekļus un zemes resursus. Tā uzstādīšanas cena nav maza, bet ņemot vērā degvielas ekonomiju, ir aprēķināts, ka tas sāk atmaksāties jau pēc 5 gadiem.
Runājot par siltumsūkņa labajām īpašībām, ir jāatzīmē, ka tas dod iespēju apsildīt telpas ar ekoloģiski tīras metodes palīdzību. Tādā veidā mēs izrādām rūpes ne tikai par dabu, bet arī par cilvēkiem, kuriem šajās mājās ir jādzīvo. Resursi, kurus mūsdienu cilvēks izmanto telpu apkurei, diemžēl, neatjaunojas, tieši tāpēc, tāda sūkņa uzstādīšana ir svarīga gan mūsu planētai, gan nākošajām paaudzēm.

Vēl gribas pievērst uzmanību tam, ka šī ierīce ir ļoti droša lietošanas laikā. Lietojot siltumsūkni neradīsies bīstami momenti, piemēram: atklāta liesma, dīzeļdegvielas smaka u. c., ir izslēgta gāzes noplūde un mazuta tecēšana, nav vajadzīgas speciālas telpas ugunsnedroša kurināmā glabāšanai: oglēm, malkai, dīzeļdegvielai.

Ierīce darbojas ļoti klusi, tai ir klimata kontrole un tā rada patīkamu, mājīgu atmosfēru visās telpās.

Bet, lai neizmestu naudu vējā, iegādājoties siltumsūkni ir jāņem vērā daudzi faktori.

Pirms siltumsūkņa uzstādīšanas obligāti jāpievērš uzmanība tam, kāds ir tā reģiona, kurā vēlaties to uzstādīt, temperatūras režīms. Piemēram, ASV tādam apkures veidam ir tikai pozitīvās puses, jo tur ir silts klimats un nav krasas temperatūras maiņas. Krievijā, tas viss nedarbojas, jo, ja ilgu laiku ir drēgns laiks un ziemas ir ļoti aukstas, tad gatavojieties tam, ka jums siltumsūknim vajadzēs pieslēgt klāt papildus kādu citu apkuri, jo ar dabas siltumu var nepietikt.

Sagatavojieties tam, ka jums būs vajadzīgs noteikts daudzums brīvas zemes, tajā nedrīkstēs neko būvēt un stādīt, ja tādu greznību atļauties nevarat, tad ģeotermālo apkuri uzstādīt nav izdevīgi, bet atsevišķos gadījumos, pat neiespējami. Bet ja jums ir brīva zeme un klimats atļauj uzstādīt šo lielo, jaudīgo un mūsdienīgo ierīci, tad ticiet mums, siltumsūknis neliks jums vilties.