Apkure nosaka kāds gadalaiks ir jūsu mājās

Kādreiz, ļoti senos laikos, vienīgā apsildes ierīce bija krāsns un kādreiz ļoti senos laikos cilvēki negribēja dzīvot piepilsētā vai laukos, jo tur dzīves apstākļi nebija no tiem labākajiem. Mūsdienās situācija ir krasi mainījusies – eksistē neskaitāmi veidi, kā mājās radīt siltu un komfortu vidi, nemaz nepieslēdzoties centrālās apkures sistēmai.

Viens no tādiem veidiem ir apkures katla iegādāšanās, bet pircēji bieži vien uzdod sev jautājumu, kurš tad no tiem ir labāks – gāzes vai elektriskais? Ieteikums, pirms izvēles izdarīšanas, vienmēr iepazīstieties ar izvēlētās preces priekšrocībām un trūkumiem, jo vienmēr būs gan viens, gan otrs un izvēlieties tieši to, kas visvairāk jums ir piemērots, jo visiem ir gadījies dzirdēt parunu, kas der vienam – otram var nederēt.
Gāzes katli ir ļoti ekonomiska apsildīšanas ierīce, jo gāzes izmantošana sanāk daudz lētāka par elektroenerģijas izmantošanu, tie ir dažādu veidu, atkarībā no to uzbūves un darbības principiem.

Gāzes katlu priekšrocības:

  • Pieejama degvielas cena.
  • Tos ir viegli apkalpot.
  • Tiem ir automātiskās apsildīšanas režīms.
  • Ilgs kalpošanas mūžs.

Bet, ja jūsu mājās nav stacionāra gāzes avota, tad telpu apsildīšanu jūs varat uzticēt elektriskajam apkures katlam. Tam ir augsta drošības pakāpe, to ir vienkārši pieslēgt, vēl tam ir daudz citu priekšrocību un tam ir arī savi trūkumu.

Siltās grīdas – papildus vai galvenā apkure?

Daudzi no mums ir saskārušies ar situāciju, kad radiatori strādā ar pilnu jaudu, bet grīdas vienalga ir aukstas? Šī parādība ir ļoti nepatīkama tad, kad ģimenē ir mazi bērni. Tāds nu ir fizikas likums – siltais gaiss no radiatoriem ceļas uz augšu, bet aukstais gaiss tiek spiests lejup un, pat goprātīgi ierīkotā apkure, nesniedz vēlamo rezultātu.

Šajā gadījumā ir viena izeja – vajag ierīkot apsildāmās grīdas. Tādas apkures gadījumā, grīdas jums dzīvojamo telpu apsildītas no apakšas, radiatoru radītais siltums celsies uz augšu un telpā būs vienmērīgi silts.

Ļoti svarīgs silto grīdu aksesuārs ir temperatūras regulētājs. Šī mazā ierīce nodrošinās jums vajadzīgo temperatūru telpā un uzturēs to uzstādītajā līmenī. It īpaši tas noderīgs ir tad, kad jūsu siltās grīdas nav pamatapkure, jo tad temperatūras regulētājs nepieļaus pārāk stipru gaisa uzsilšanu.

Krāsns vai kamīns – mode vai pilnvērtīga apkure?

Īstas krāsns dzīvais siltums – mūsu prāts uzreiz uzbur romantisku ainu dziļos laukos. Kuram tad no mums nepatiks pēc aukstuma ieiet siltā telpā, pielikt rokas pie krāsns siltā sāna un paklausīties kā sprakšķot deg malka? Bet daudzi piekritīs, ka tāda romantika ir patīkama brīvdienās, bet ikdienā dzīvot tā ir grūti.

Daudz vieglāku ikdienu padarīs modernizēta krāsns ar ūdens katlu. Tāda krāsns katlā uzsilda ūdeni , kurš tek pa caurulēm un tādā veidā vienmērīgi apsilda visas telpas.

Tā jau nu ir gadījies, ka mūsdienās visi sapņo par kamīniem, tie kuri būvē mājas cenšas to uzreiz iekļaut projektā, bet tiem kuriem mājas jau uzbūvētas, bet kamīna nav – cenšas māju pārbūvēt un tikt pie kamīna. Vai kamīnu var izmantot kā apkures veidu? Ja ņemam vērā, ka kamīns var dot tikai 20% siltuma, bet viss pārējais aizlido vējā, tad saprotam, ka tas var izpildīt dekoratīvu, romantisku funkciju nevis pamatfunkciju, bet to var izmantot kā papildierīci pamatapkurei.